Як не потрапити на гачок до шахраїв, або що потрібно знати про судову повістку

Випадками шахрайства, зловживанням довірою і необізнаністю  громадян, вже нікого не здивуєш, але з кожним днем мисливці за легкою наживою знаходять нові способи ошукати людей. Про шахрайство по телефону, коли намагаються дізнатися конфіденційні дані чи виманити гроші є багато інформації. Останнім часом «винахідники» додумалися виготовляти «липові» повістки до суду, які надходять особам з вказівкою на те, що судову повістку можливо анулювати, сплативши певну суму на рахунок кредитора. Довірливі люди сплачують зловмисникам кревно зароблені гроші, хоча справи стосовно цієї особи у проваджені суду немає взагалі.

Повістки про виклик у суд надсилаються учасникам справи, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам. Згідно ст. 125 Кодексу адміністративного судочинства України у повістці про виклик обов’язково зазначається:

1) найменування та адреса адміністративного суду;

2) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) фізичної особи, яку викликають до суду, або найменування органу, підприємства, установи, організації, представник яких викликається;

3) дата, час і місце судового засідання (підготовчого судового засідання);

4) назва і номер адміністративної справи;

5) в якому процесуальному статусі викликається ця особа (як позивач, відповідач, свідок тощо);

6) у разі необхідності - пропозиція учаснику справи подати всі раніше не подані докази;

7) обов'язок адресата повідомити про наявність поважних причин неможливості прибути до суду;

8) роз'яснення наслідків неприбуття до суду;

9) обов'язок особи, яка одержала повістку у зв'язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату.

Повістки-повідомлення надсилаються учасникам справи з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою. У повістці-повідомленні обов’язковими є зазначені перераховані вище реквізити, а також в якому процесуальному статусі має право брати участь ця особа (як позивач, відповідач, свідок тощо) в судовому процесі. Якщо разом із повісткою надсилаються копії документів - вказується їх перелік і роз'яснюється право подати заперечення та докази на їх підтвердження.

Хмельницький окружний адміністративний суд звертає увагу громадян, що в повістці про виклик і в повістці-повідомленні зазначається лише перерахована вище інформація, жодних реквізитів рахунків, на які потрібно перерахувати кошти, не вказується. У разі якщо інформація, що міститься у судових документах, викликає сумніви варто звернутись за уточненням до канцелярії суду за телефоном:

(0382) 64-15-77.

Будьте пильними! Не дайте себе ошукати шахраям! Кажуть, що  поінформований — значить озброєний.