Новини
Карантин - це не час для нудьги!
В умовах карантину більшість людей проводить багато часу вдома. Проте, це не час для нудьги! Навіть перебуваючи у чотирьох стінах можна провести час з користю, адже існує ряд електронних ресурсів, які дають змогу отримувати послуги в режимі онлайн не виходячи з дому.
Пропонуємо Вашій увазі наступні електронні сервіси:
- Кабінет електронних сервісів https://kap.minjust.gov.ua/ (дозволяє отримати документи з державних реєстрів Міністерства юстиції України в режимі on-line; реєстраційні дії у державних реєстрах України в електронному вигляді; пошук інформації у державних реєстрах України; користування електронними системами звітності для тих осіб, які здійснюють спеціалізовану професійну діяльність; участь в електронних торгах арештованим майном та ін..);
- Електронний кабінет платника https://cabinet.sfs.gov.ua/ (за допомогою податкового календаря можна знайти інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності, переглянути та надрукувати бланки податкової звітності, заповнити декларацію про майновий стан і доходи для громадян та ін.)
- Портал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ (перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»); провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні) та ін..)
- Електронні послуги Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/ (замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку; замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі; отримання відомостей про власників та користувачів земельних ділянок);
- Електронний кабінет водія https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/?next=/ (перевірка і оплата адміністративних правопорушень; отримання інформації про авто та посвідчення водія; перевірка авто по VIN-коду);
Не слід забувати і про самоосвіту та розширювати горизонти свого світосприйняття. Для цього стануть у нагоді такі освітні платформи:
- Prometheus (https://prometheus.org.ua/) - платформа масових відкритих онлайн-курсів. Перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи для всіх. Мета – революція в освіті в Україні.
- Ed-Era (https://www.ed-era.com/) - студія онлайн-освіти. Створюють онлайн-курси, інтерактивні підручники, освітні спецпроекти та моделі інтеграції сучасних освітніх рішень у традиційний навчальний процес. Створюють продукти за власними методиками, базуючись на дослідженнях у сфері онлайн-освіти та когнітивістики.
- VUM-online (https://vumonline.ua/) - це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Тут ви знайдете навчальні курси, сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Теми навчальних курсів пов`язані з: персональним розвитком та реалізацією вашого потенціалу, підприємництвом, як механізмом якісного розвитку громади і суспільства, розумінням побудови та діяльності відкритого суспільства і його формування в Україні.
Духовно та культурно відпочити вдома допоможуть різного роду електронні заходи, які Ви зможете «відвідати» нижче за посиланнями:
- https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ (подорож українськими музеями просто неба);
- https://www.facebook.com/frankotheatre/ (трансляції вистав театру Франка);
- https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur (прогулянка музеєм Ханенків);
- https://artsandculture.google.com (художні колекції з усього світу);
- https://britishmuseum.withgoogle.com (екскурсія Британським музеєм);
- https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne (Лувр);
- https://www.staatsoperlive.com (Віденська опера);
- https://wisecow.com.ua (лекції з культури, історії, журналістики);
- https://imagecomics.com/comics/read-first-issues (добірка коміксів).
Бережіть себе та використайте дану ситуацію з максимальною користю для себе!