КАС ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЩО Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ УМОВОЮ ДЛЯ ЗАЛИШЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПОЗОВУ БЕЗ РОЗГЛЯДУ У ЗВ’ЯЗКУ З ПРОПУСКОМ СТРОКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

Обов’язковою умовою для залишення адміністративного позову без розгляду є не лише встановлення факту пропуску строку звернення до суду, а й відсутність підстав вважати, що такий строк пропущений з поважних причин. Такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 23 жовтня 2018 року по справі № 569/16060/17.
Нагадуємо, що відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Ознайомитися з повним текстом рішення можна за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77361390#