Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийняв ухвалу про відкриття провадження у зразковій справі за позовом пенсіонера до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області

Враховуючи положення частини 1 статті 290 КАС України суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Р.М. звернулась із поданням до Верховного Суду про розгляд типової справи №802/2196/17-а, як зразкової справи. За позовом Особа1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії. Ухвалою Верховного Суду від 16 січня 2018 року з Вінницького окружного адміністративного суду витребувано матеріали типових справ, які надійшли до суду 23 січня 2018 року.

Дослідивши матеріали поданих справ, судом встановлено, що, зокрема справи №802/2441/17а та №802/2215/17а мають ознаки типової відповідно до положень пункту 21 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: відповідачем у них є один і той самий суб’єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Таким чином, 02.02.2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийняв ухвалу про відкриття провадження у зразковій справі та одночасно опублікував її на офіційному веб-порталі судової влади України.

 

Із текстом ували Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 02.02.2018 року у справі №802/2196/17-а можна ознайомитись за цим посиланням.