Історія створення суду

Одним з етапів судової реформи в Україні стало формування адміністративної юстиції. Згідно Указу Президента України "Про утворення місцевих та апеляційних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів" від 16 листопада 2004 року № 1417/2004, було утворено систему адміністративних судів України, зокрема, і Хмельницький окружний адміністративний суд, повноваження якого поширюються на Хмельницьку область.

Другим кроком у створенні Хмельницького окружного адміністративного суду було призначення Голови суду. Указом Президента України від 21 травня 2007 року №433/2007 Головою Хмельницького окружного адміністративного суду було призначено Ніколайчука Миколу Євгеновича.

Важливим етапом в створені суду був день реєстрації суду як юридичної особи. 19 червня 2007 року Виконавчий комітет Хмельницької міської ради видав свідоцтво про державну реєстраціюХмельницького окружного адміністративного суду. На початковому етапі було зареєстровано суд, а надалі постало питання його облаштування, підбору професійних кадрів, відкриття суду та організації роботи суду по здійсненню правосуддя, тощо.

Важливим моментом у створенні суду було вирішення питання вибору приміщення, яке б відповідало будівельним стандартам та вимогам, які ставляться до приміщень судів та їх облаштування.

В липні 2007 року було укладено договір оренди 3-го поверху приміщення з Хмельницьким ВТЦ "Облагростандарт" загальною площею 406,7 кв.м. по вул. Козацька, 42, а згодом, і всієї частини приміщення загальною площею 1498,8 кв.м.

Враховуючи специфіку роботи суду, вказана будівля потребувала капітального ремонту та реконструкції (фото до ремонту 1, 234, фото після ремонту 1, 2) (встановлення системи опалення, додаткового газового котла, перепланування кімнат під зали судових засідань (фото 1, 2, 3, 4, 5), нарадчі кімнати, архів, кабінети, серверну кімнату, та інші приміщення (фото до ремонту 12, фото після ремонту 1, 2) та вкладення значних коштів.

Державна судова адміністрація України на звернення голови суду в 2007 році виділила Хмельницькому окружному адміністративному суду 400 тисяч грн. на капітальний ремонт та реконструкцію приміщення.

В процесі освоєння вказаної суми були проведені процедури тендерних закупівель, укладені договори на виконання підрядних робіт та купівлі товарів і послуг. Зазначеними коштами та власними силами працівників суду була облаштована котельня, проведений ремонт сходових маршів (фото до ремонту 12 фото після ремонту 1, 2, 3), фойє та кімнат (фото до ремонту 1, 23, фото після ремонту 1, 23), встановлена система опалення (фото 1), замінено проводку та проведено комп’ютерну мережу.

У другому півріччі 2007 року було укладено договори з спеціалізованими підприємствами щодо виконання робіт з технічного укріплення та безпеки Хмельницького окружного адміністративного суду на суму більше, як 30 тис. грн. В результаті було встановлено електромеханічну пропускну систему, придбано металічні вогнетривкі сейфи, облаштовано приміщення пожежними гідрантами, вогнегасниками, проведено пожежну мережу, встановлено димові сигналізатори пожежі та звукові оповіщувачі пожежі (фото 1).

Для охорони приміщення було залучено спецпідрозділ "Грифон".

Проте, зазначених коштів не було достатньо для повного завершення ремонтних робіт, що змусило неодноразово звертатись до голови Хмельницької обласної ради про виділення додаткових коштів в розмірі 100 тис. гривень, які були передбачені Регіональною програмою забезпечення діяльності судів на 2007-2010 роки. У відповідь на звернення, Хмельницькою обласною радою у 2008 році заплановано виділити 100 тис. грн. для проведення ремонтних робіт.

Крім того, враховуючи, що площа орендованого приміщення становить 1498,8 кв. м., а Розпорядженням КМ України від 26.09.2007 року №795 "Про затвердження граничної чисельності працівників апарату місцевих адміністративних та апеляційних судів", планова кількість штатних працюючих працівників складає 88 штатних одиниць, з них :

• 19 суддів

• 59 державних службовців

• 6 службовців

• 4 інших працівника

Довгоочікуваний момент – відкриття суду (фото 1, 2) відбулося 11 червня 2008 року. Під звуки Державного гімну України у виконанні оркестру Академії прикордонних військ України була перерізана стрічка, яка символізує єдність судової влади та впровадження адміністративної юстиції в Україні і в Хмельницькій області.