Інформація для маломобільних груп населення

До уваги маломобільних груп населення!
 
    З метою доступності до правосуддя осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, Хмельницьким окружним адміністративним судом постійно вживаються відповідні заходи.
    Для забезпечення вільного доступу до приміщення суду зазначеній категорії громадян, в суді наявний вхід, встановлено пандус, який пристосовано до маломобільних груп населення
    На прийнятній висоті для МГН (у т.ч. для інваліда на візку) встановлено кнопку виклику ( фото 1 ) На першому поверсі розміщено інформацію, де можливо безперешкодно отримати дані про стан розгляду справи, прийняте рішення, дату судового слухання, номери телефонів суду тощо.  ( фото 2 )
    Для зручності маломобільних груп населення розгляд справ проводиться в залах судових засідань, які розташовані на першому поверсі. 
У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції, що значно полегшує   доступ  до правосуддя.
    На виконання Рішення Ради суддів України № 31 від 02.04.2015 року, 18.02.2016 року керівником апарату суду видано наказ №49/од, яким визначені відповідальні працівники апарату суду  за доступ до правосуддя  маломобільних груп населення та інших груп населення до залів судових засідань, канцелярії суду тощо: Грелюс  А.С.,   Дубіна  Н.Ю.,  Шовдра  В.М., ( фото 3 ). Телефон (0382) 64-15-77, електронна адреса: inbox@adm.km.court.gov.ua.
   Для людей з вадами зору на дверях кабінетів встановлені таблички, виконані шрифтом Брайля. Таблички вказують на назву кабінету, наприклад:  зал судових засідань, канцелярія, приймальня голови суду тощо.
   Аналогічна інформаційна таблиця, виконана шрифтом Брайля, на якій подається інформація, що допомагає орієнтуватись у приміщенні, встановлена в холі суду.
    На сьогодні важливо створювати сприятливі умови, які дадуть можливість особам з обмеженими фізичними можливостями ефективно реалізовувати свої права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя.