01.02.2018 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду прийняв ухвалу про відкриття провадження у зразковій справі за позовом пенсіонера органів внутрішніх справ до територіального органу Пенсійного фонду України

Відповідно до частини 1 статті 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.

Враховуючи положення цієї статті суддя Харківського окружного адміністративного суду Спірідонова М.О. звернулась із поданням до Верховного Суду про розгляд типової справи Верховним Судом як зразкової справи. До подання додані матеріали інших типових справ.

Дослідивши матеріали поданих справ, суд установив, що вони мають ознаки типової справи  відповідно до положень пункту 21 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: відповідачем у них є один і той самий суб’єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Таким чином, 01.02.2018 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду прийняв ухвалу про відкриття провадження у зразковій справі № 820/6514/17 та одночасно опублікував її на офіційному веб-порталі судової влади України.

Із текстом ували Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду від 01.02.2018 року у справі № 820/6514/17 можна ознайомитись за посиланням.